Ofis Taşımacılığı

Ofis Taşıma

Ofis Taşıma Ofis taşımakta en az ev taşımak kadar yorucu bir süreç olabiliyor ofislerde genel de az eşya bulunduğu için taşınma işlemini kendiniz yapmayı düşünebilirsiniz. Fakat ıvır zıvır eşyalarla birlikte, içinden çıkılmaz bir sürece girebilirsiniz.


İstanbul ofis taşıma

İstanbul Ofis Taşıma hizmeti veren pek çok nakliyat firması bulabilirsiniz. Eğer nakliye için fazla bir bütçe ayırmak istemiyorsanız, ıvır zıvır eşyaları kendiniz taşıyabilirsiniz. Kalan ağır eşyaları da nakliye firmalarının parça eşya taşıma hizmetinden yararlanarak taşıyabilirsiniz. İyi bir nakliyat firması bulmak biraz zordur. Bu süreci en ucuz şekilde atlatmaya çalışmak aslında biraz risklidir. Çünkü kalitesiz bir firmayla çalışırsanız eşyalarınıza zarar gelebilir. Çalışmayı düşündüğünüz firmayı mutlaka internet ortamında aratın hakkında yapılan yorumlara bakın. İyi ve güzel yorum toplamak cidden çok zordur.


Ofis taşımacılığı nasıl yapılır?

Ofis taşımacılığı nasıl yapılır sorusuna net cevaplar verdiğinden emin olmalısınız. Çalışmak istediğiniz firmayı seçtikten sonra firma yetkilisine parça eşya taşıma hizmetinden faydalanmak istediğinizi söylediğiniz de size kaç parça eşyanız var diyecektir. Eşyaların bir listesini önceden çıkarmak bu konu da zamandan tasarruf olacaktır. Firma nasıl bir araç göndermesi gerektiğini tam belirleyebilmek için eşyaların fotoğrafını isteyebilir. Bu konular da asla eşyam az küçük araç gönderin demeyin. Çünkü küçük araca eşyalar sığmazsa vakit kaybetmiş olacaksınız. Yeni ofisinizin adresini firma çalışanlarına doğru verdiğinizden emin olun. Yoksa eşyalarınızı bir arka sokakta veya yan işyerinin önünde bulabilirsiniz. Bu tarz aksilikler nakliye işlemleri esnasında sık karşılaşılan bir durum olduğu için firma yetkililerin doğru adreste olduğundan emin olun. Son olarak nakliyat firmaları ile görüşürken sorularınıza net cevap veremeyen ya da ucu açık cevaplar veren firmalarla çalışmaktan kaçının. Nakliye sektörün de en önemli şey karşılıklı güvendir. Eğer şehirlerarası ofis taşıma hizmeti alacaksanız dosya,klasör ve elektronik aletlerinizin düzgünce paketleyin. Paketleme için gerekli malzemeleriniz yoksa anlaştığınız nakliyat firmasından paketleme hizmeti de alabilirsiniz.


Ofis Taşıma Planı

Öncelikle taşıyacağınız eşyaların bir listesini çıkarın.
• Gereksiz veya yeni ofisinizde kullanmayacağınız eşyalarınızı ya satın ya da bir yerlere bağışlayın.
• Ofis taşıma için nakliyat firmalarını araştırın. Sizin eşya durumunuza göre en uygun firmayla anlaşın.
• Yeni ofisinizde demirbaş eşyaların yerini önceden belirleyin. Bu sayede nakliyat firması çalışanları eşyaları sizin gösterdiğiniz noktalara koyacaktır. Sizde onlar gittikten sonra bu ağır eşyalarla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.
• Ofis taşıma işlemi bittikten sonra firma çalışanlarının yanında eşyalarınızı kontrol edin. • Elektronik cihazların çalışıp çalışmadığına bakın. Mobilyaların çizilip çizilmediğine bakın. Bir problem oluşması halinde firma yetkilileriyle irtibata geçin.
• Yeni ofisiniz hayırlı olsun.


Ofis Taşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle bir taşınma planı yapmalısınız. Hangi eşyaların nakliye firmasıyla taşınacağı belirlemelisiniz. Taşınmak istediğiniz tarihten bir hafta önce bir firmayla anlaşmış olmalısınız. Eşyaların zarar görüp görmeme durumlarını göz önüne alarak paketlenme hizmeti alıp almayacağınızı belirleyin. Ardından taşınma işlemi bittikten sonra eşyaların paketlerini açıp sağını solunu kontrol edin. Eğer elektronik bir cihaz firma çalışanlı tarafından taşındıysa mutlaka çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Size güven vermeyen sorularınız karşısında tereddüt eden firmalarla çalışmaktan kaçının. Nakliye sektöründe en önemli nokta karşılıklı güvendir. Firma yetkilileri çalışırken mümkünse onlarla beraber çalışma alanında bulunun. Sizin varlığınız işçileri daha dikkatli çalışmaya itecektir. Eğer nakliye firması çalışanları işlerini iyi yaparlarsa sizde vatandaşlık görevinizi iyi yapmalısınız. Firma çalışanlarına bahşiş verebilirsiniz. Onların sizden böyle bir talebi olamaz, fakat siz vatandaşlık görevi olarak onlara bahşiş verebilirsiniz. Ofis taşıma süreci sonunda çalıştığınız nakliyat firmasından memnun kaldığınız takdirde internet ortamında firma hakkında güzel yorum ve puanlama yapmayı ihmal etmeyin. İnsanlar iyi bir sonuç aldıkları zaman bunu dile getirmeyebilirler fakat kötü sonuç aldıkları zaman en yakın şikâyet mercii olan internete ve sosyal medyaya başvuracaklardır.


Ofis Eşyası Depolama Hizmeti

Yeni ofisiniz eskisinden küçük olabilir, arşivde dosyaları koymak için yer kalmamış olabilir. Ya da şehir değişikliğinden dolayı belli bir süre ofisiniz kapalı kalacak olabilir. Bu süre zarfında kira ödemek istemiyor olabilirsiniz. Bütün bu sorunların çok hızlı ve pratik bir çözümü var. Ofis eşyası depolama hizmeti alarak bu tür sorunlarınıza çözüm getirebilirsiniz. Ayrıca depoya kaldırılmasını istediğiniz eşyaları siz taşımayacaksınız. Ofis eşyası depolama hizmeti süreci basit bir şekilde ilerlemektedir. Öncelikle depolama hizmeti veren bir firma ile anlaşın. Sonrasında firma yetkililerine eşyaların alınacağı adresi verin. Eşyaların alınacağı adreste depoya gitmeyecek eşyalar varsa taşıma esnasında orada bulunmanız karışıklıkların önüne geçecektir. Firma personeli depolanacak eşyaları getirdikleri uygun bir araca doldurarak firmanın deposuna götürecektir. Bir firma tavsiyesi olarak www.doganaynakliyat.com adresinden ulaşabileceğiniz doğanay nakliyatı önerebiliriz. Doğanay nakliyat aynı zamanda ofis eşyası depolama hizmeti de vermektedir. Depoları oldukça güvenli ve temizdir. Eşyalarınız ilk günkü yeniliği ile sizleri bekliyor olacak.

Yorum Yapın

-->